*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

G. Landsbergis: „Turime kuo greičiau pradėti iš įšaldyto Rusijos turto gautų nenumatytųjų pajamų naudojimą karinėms Ukrainos reikmėms“

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis Briuselyje dalyvavo Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų tarybos (URT) posėdyje, kuriame buvo svarstomi su Rusijos agresija prieš Ukrainą bei padėtimi Artimuosiuose Rytuose susiję klausimai.

„Vakarų baimė ir nuosaikumas veikia kaip kvietimas Rusijai eskaluoti situaciją, tiek Ukrainoje, tiek ES ir NATO valstybėse narėse. Turime leisti Ukrainai smogti atgal, jei Rusija eskaluoja. Turime jungtis prie realios pagalbos Ukrainai iniciatyvų ir jas kuo greičiau įgyvendinti“, –  sakė Lietuvos diplomatijos vadovas.

Lietuva yra išsakiusi viešą paramą  Prancūzijos, Vokietijos bei Čekijos iniciatyvoms dėl paramos Ukrainai  ir ėmėsi konkrečių veiksmų, kad pagalba Rusijos niokojamą šalį pasiektų kuo greičiau.

„Turime kuo greičiau pradėti naudoti iš įšaldyto Rusijos turto gautas nenumatytąsias pajamas karinėms Ukrainos reikmėms“, – sakė G. Landsbergis, ragindamas kolegas kuo greičiau patvirtinti ES teisės aktus dėl karinės paramos Ukrainai.

Užsienio reikalų tarybos metu ministras G. Landsbergis pasidalino savo įžvalgomis po bendro Estijos, Islandijos, Latvijos ir Lietuvos užsienio reikalų ministrų vizito Sakartvele, bei kartu su visais ES kolegomis aptarė situaciją šalyje, kilusią dėl „užsienio agentų įstatymo“ priėmimo ir represijų prieš Sakartvelo pilietinę visuomenę, bei būtiną ES atsaką į tai.

„Šis įstatymas yra tik vienas iš platesnės demokratijos erozijos Sakartvele pavyzdžių, nusisukant nuo europinių vertybių ir kelio į ES. ES privalo šiame kontekste peržiūrėti santykius su Sakartvelu“,  –  URT diskusijos metu sakė ministras G. Landsbergis.

Ministro pasisakymą prieš URT rasite: 

https://newsroom.consilium.europa.eu/permalink/254711

https://x.com/glandsbergis/status/1795020850871120142?s=46