*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

G. Landsbergis Tbilisyje kreipėsi į protestuotojus: „Sakartvelo žmonės, taip pat, kaip ir lietuviai, tiki vientisa, laisva ir taikia Europa“

Gegužės 15 dieną Tbilisyje užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis kreipėsi į kartvelus, protestuojančius prieš  „užsienio įtakos“ įstatymą ir šalies nukrypimą nuo integracijos į Europos Sąjungą bei NATO krypties.

„Ne taip seniai mes visi – kartvelai, ukrainiečiai, estai, latviai ir lietuviai – išėjome iš už geležinės uždangos ir supratome, kad ES ir NATO durys dar gana toli. Iš sovietinių griuvėsių išsinešėme tik save. Išsinešėme savo istoriją, savo kultūras, savo kalbas – ir atsinešėme įsitikinimą, kad mums jau gana priespaudos, deportacijų, kankinimų, sulaikymų. Atsinešėme savo įsitikinimą, kad taisyklėmis grindžiama tvarka, kurios centre yra žmogaus teisės, yra ta vieta, kurioje norime būti“, – sakė G. Landsbergis.

Pasak ministro, nors per pastaruosius 30 metų nuėjome skirtingą kelią, visi nekenčiame etiketės „posovietinis“, mus sieja bendra istorija ir bendri siekiai. Kai 2003-aisiais Sakartvele kilo Rožių revoliucija, 2004-aisiais Baltijos šalys tapo NATO ir ES narėmis, o ukrainiečiai pakilo Oranžinei revoliucijai – atrodė, kad buvusios pavergtos tautos apibrėžė save ir savo laisvę kartą ir visiems laikams.

„Aišku, istorija tuo nesibaigia. Maskva nesuinteresuota laiminga šios istorijos baigtimi ir nuolat dirba, kad mus suskaldytų, priverstų suabejoti savimi“, – kalbėjo Lietuvos diplomatijos vadovas.

Landsbergis tikino, kad Lietuva yra kartu, nes turime bendrą kryptį ir tikslą. Sakartvelo žmonės, taip pat, kaip ir lietuviai, tiki vientisa, laisva ir taikia Europa. Demokratinėje valstybėje Vyriausybė privalo laikytis tautos moralinio kompaso rodomos krypties, antraip atima iš kartvelų viltį pabėgti nuo praeities.

„Ukrainiečiai kasdien miršta dėl savo teisės būti laisvais europiečiais. Baltarusiai, išdrįsę svajoti ir garsiai kalbėti apie laisvę, buvo nutildyti policijos ir KGB teroro. Nenoriu, kad tokia būtų Sakartvelo ateitis. Nenoriu, kad esminis nesutarimas tarp žmonių valios – kad būtų užtikrintas jų saugumas ir europietiška ateitis – ir vyriausybės politikos suskaldytų šią šalį, kad Sakartvelo pamatuose atsirastų dar daugiau plyšių, kuriais galėtų pasinaudoti Kremlius“, – sakė Lietuvos užsienio reikalų ministras.

„Niekada nepaliksime jūsų vienų, tačiau kiekvienas iš mūsų turi sukurti savo šalį, galinčią pasiekti ateitį, apie kurią svajojame. Galimybių tai padaryti pasitaiko labai retai, o kiekvienas bandymas kainuoja vis brangiau“, – tvirtino Lietuvos diplomatijos vadovas, pridurdamas, kad apie dabartinės Sakartvelo politikos pasekmes europinei šalies ateičiai reikia atvirai kalbėti, kol dar nevėlu.