*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

G. Landsbergis susitikime su Moldovos kolega pabrėžė Lietuvos paramą Moldovos kelyje į ES

Gegužės 28 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis priėmė su darbo vizitu atvykusį Moldovos Respublikos ministro pirmininko pavaduotoją, užsienio reikalų ministrą Mihai Popsoi. Susitikime kalbėtasi apie Moldovos pasirengimą pradėti derybas dėl Europos Sąjungos narystės, saugumo iššūkius regione, taip pat aptarti dvišaliai Lietuvos ir Moldovos santykiai.

Ministras užtikrino nuoseklų Lietuvos palaikymą Moldovos eurointegracijai. „Nepaisant Rusijos siekių pakirsti Moldovos pažangą ir karo prieš Ukrainą padarinių, Moldova įgyvendina svarbiausias reformas. Siekiame, kad realios derybos dėl narystės ES su Moldova ir Ukraina, sušaukiant tarpvyriausybines konferencijas, prasidėtų dar šių metų birželį“, – sakė G. Landsbergis. 

Lietuvos diplomatijos vadovas taip pat pasveikino Moldovą pasirašius saugumo ir gynybos bendradarbiavimo susitarimą su ES. Ministrai aptarė vystomojo bendradarbiavimo projektų įgyvendinimą.  „Lietuva pasirengusi dalintis transformacijos patirtimi su Moldova ir padėti rengtis intensyviam ES plėtros derybų procesui”, – sakė G. Landsbergis. Lietuva teikia ekspertinę paramą Moldovai perkeliant ES teisę, padeda kurti informacinių incidentų analizės centrą.   

Susitikimo pabaigoje Lietuvos ir Moldovos diplomatijos vadovai pabrėžė tvirtą abiejų šalių pasiryžimą bendradarbiauti, padėti Ukrainai ir stiprinti saugumą regione.

Vizito metu pasirašyti du tarpvyriausybiniai susitarimai tarp Lietuvos ir Moldovos – dėl techninio ir finansinio bendradarbiavimo bei dėl keitimosi įslaptinta informacija ir įslaptintos informacijos abipusės apsaugos.