*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

G. Landsbergis susitikime su Europos komisare: „Tvirta Lietuvos laikysena dėl sankcijų Baltarusijai neturi poveikio maisto saugumui“

2024 m. birželio 10 d. Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis susitiko su Vilniuje viešinčia Europos komisijos nare, atsakinga už tarptautines partnerystes, Jutta Urpilainen.

Susitikimo metu Lietuvos diplomatijos vadovas su EK komisare aptarė paramos Ukrainai projektus bei ES Global Gateway strategiją, skirtą mobilizuoti investicijas į besivystančių šalių transporto, energetikos, skaitmeninę infrastruktūrą ir jų plėtrą.

„Pagalbos Ukrainos atstatymui ir kitais projektais  siekiame ilgalaikio pokyčio, ir, siekdami geriausio rezultato, žengiame ne vieną papildomą žingsnį. Mūsų įsitraukimas į tipinių mokyklų bei kitus projektus atveria vartus bendradarbiavimui su tarptautiniais partneriais ir prisideda  prie bendrų EK pastangų konkrečiomis iniciatyvomis stiprinti  Europos Sąjungos ryšius su pasauliu,“ – G. Landsbergis.

Užsienio reikalų ministras taip pat atkreipė Europos komisarės dėmesį į būtinybę kuo greičiau priimti sankcijų Rusijai ir Baltarusijai paketus, be jų efektyvumą silpninančių išimčių.

„Tvirta Lietuvos laikysena sankcijų Rusijai ir Baltarusijai niekaip nedaro įtakos maisto saugumui, bet užkerta kelią represinių režimų pajamoms ir sankcijų apėjimo schemoms,“ – sakė ministras.

Susitikimo metu taip pat aptartos  mažų ir vidutinių įmonių galimybės įsitraukti į Global Gateway strategijos  projektus Afrikoje ir Centrinėje Azijoje – Lietuvos institucijų ir verslo nueitas transformacijos kelias yra unikali ir labai vertinga patirtis.

Global Gateway – tai ES ir valstybių narių strategija, skirta plėtoti skaitmenines technologijas, junglumą, žaliąją energetiką, transporto tinklus, sveikatos ir švietimo sistemas visame pasaulyje, daugiausia dėmesio skiriant besivystančioms šalims. Europos Komisija yra numačiusi 2021–2027 m. investicijoms į šias sritis mobilizuoti 300 mlrd. EUR.