*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

G. Landsbergis susitikime su Armėnijos užsienio reikalų ministru: Daugiau ES Armėnijoje reiškia didesnį atsparumą, stipresnę ekonomiką ir demokratiją, daugiau paramos sudėtingiems, bet būtiniems pokyčiams

Birželio 20 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis susitiko su Armėnijos užsienio reikalų ministru Araratu Mirzoyanu. Susitikimo metu aptartos dvišalių ryšių gilinimo perspektyvos, saugumo situacija regione, bendradarbiavimas tarptautinėse organizacijose, Armėnijos vidaus situacija ir šaliai kylantys iššūkiai, taikos Pietų Kaukaze paieškos.

Ministras G. Landsbergis pasveikino Armėnijos pastangas tęsiant demokratinių reformų kelią ir žengiant žingsnius užsienio politikos diversifikavimo, šalies atsparumo stiprinimo linkme.

„Armėnijos siekis suartėti su ES stiprina visą regioną. Daugiau ES Armėnijoje reiškia didesnį šalies atsparumą, stipresnę ekonomiką ir demokratiją, daugiau paramos sudėtingiems, bet būtiniems pokyčiams, “ – susitikimo metu sakė G.Landsbergis.

Susitikimo metu buvo aptarta nuosekli Lietuvos parama kuo aktyvesniam ES vaidmeniui Armėnijoje, gilinant Europos Sąjungos-Armėnijos santykius bei stiprinant ekspertinę ir finansinę ES paramą reformoms.

Lietuvos ir Armėnijos užsienio reikalų ministrai pasirašė memorandumą dėl bendradarbiavimo Europos Sąjungos klausimais. Memorandumas patvirtina abiejų šalių įsipareigojimą bendromis pastangomis siekti Armėnijos santykių su ES gilinimo.

„Lietuva, šiemet švenčianti narystės ES dvidešimtmetį, yra sukaupusi vertingos transformacijos patirties. Šia patirtimi, ypač kibernetinio saugumo, energetikos diversifikacijos ir ekonominio saugumo srityse, norime ir galime su jumis dalintis,“– sakė Lietuvos diplomatijos vadovas.

Lietuvos diplomatijos vadovas padėkojo už Armėnijos paramą Ukrainai. „Nuo Ukrainos pergalės priklauso tiek Baltijos jūros, tiek Pietų Kaukazo regionų saugumas ir stabilumas“.