*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

G. Landsbergis ES ministrų susitikime: „Europai reikia Ukrainos pergalės strategijos“

G. Landsbergis ES ministrų susitikime: „Europai reikia Ukrainos pergalės strategijos“

Liuksemburge vykusioje Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų taryboje (URT) Lietuvos užsienio reikalų ministras kartu su ES kolegomis patvirtino 14-ąjį sankcijų Rusijai paketą, diskutavo dėl paramos Ukrainai telkimo, tarėsi, kaip spręsti padėtį Artimuosiuose Rytuose, Sakartvele ir kituose regionuose.

„Negalime kliautis laikinais situacijos palengvėjimais fronte ir taktinėmis pergalėmis – reikia pagaliau strategijos, kuri vestų į Ukrainos pergalę šiame kare“, – per diskusiją sakė Lietuvos diplomatijos vadovas.

Apgailestaudamas dėl 14-ojo sankcijų paketo susilpninimo diskusijų tarp valstybių narių metu, Lietuvos ministras atkreipė dėmesį į tai, kad išimtys atskiroms pramonės šakoms ar prekių grupėms reikšmingai silpnina sankcijų politikos poveikį.

„Negalime priiminėdami sankcijų paketus tuo pačiu kurti spragas sankcijų apėjimui. Sankcijos Baltarusijai turi būti nedelsiant sustiprintos ir apimti tas pačias sritis kaip ir sankcijos Rusijai – tik taip užtikrinsime, kad Baltarusija nebebus vienu svarbiausių sankcijų apėjimo kelių, o Kremliaus ir Lukašenkos režimai negaus įplaukų, reikalingų tęsti barbarišką karąׅ“, – sakė ministras.

Diskusijoje apie situaciją Sakartvele Ministras ragino pasiųsti aiškią žinią, kad Sakartvelo valdžios veiksmai nėra suderinami su ES narystės siekiu, ES turi atitinkamai peržiūrėti savo kontaktų lygį, finansinę paramą ir kartu sustiprinti paramą Sakartvelo žmonėms, kovojantiems už Europinę šalies ateitį. Turi būti svarstomas ir ribojančių priemonių įvedimas tiems, kurie atsakingi už grubius žmogaus teisių pažeidimus, kasdien fiksuojamus Sakartvele.

Padėties Artimuosiuose Rytuose klausimu ministrai aptarė humanitarinę situaciją Gazoje, išsakė ES paramą JAV prezidento J. Bideno taikos planui ir svarstė ES vaidmenį siekiant Artimųjų Rytų taikos proceso atnaujinimo.

Tarybos susitikimo metu ministrai taip pat aptarė  ES vaidmenį siekiant užtikrinti stabilumą Didžiųjų ežerų regione.

ES valstybių narių užsienio reikalų ministrai neformaliame susitikime su Vakarų Balkanų ministrais diskutavo apie saugumo situaciją regione ir Europoje bei poreikį stojimo į ES procese laikytis ES bendros užsienio ir saugumo politikos sprendimų, įskaitant Rusijos agresijos prieš Ukrainą klausimu.