*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

FLORIDOJE SURENGTAS LIETUVOS GARBĖS KONSULŲ JAV SUVAŽIAVIMAS

Floridos valstijos Sent Pitersburgo mieste kovo 11 dieną įvyko metinis Lietuvos garbės konsulų JAV suvažiavimas. Susitikime buvo svarstyti aktualūs garbės konsulų veiklos organizavimo, darbo su Lietuvos piliečiais, įmonėmis ir organizacijomis, bendradarbiavimo su Lietuvos ambasada ir JAV Valstybės departamentu klausimai. Suvažiavimo dalyvius pasveikino Lietuvos ambasadorius JAV Vygaudas Ušackas. Iš viso JAV yra akredituota keturiolika Lietuvos garbės konsulų. Jie atstovauja Lietuvos interesams Arizonos, Floridos, Ilinojaus, Kalifornijos, Mičigano, Naujojo Džersio, Naujojo Hampširo, Ohajo, Oregono, Teksaso ir Vašingtono valstijose. Tos pačios dienos vakare Lietuvos garbės konsulas Sent Pitersburge Algimantas Karnavičius ir Lietuvos ambasada JAV Sent Pitersburgo Amerikos lietuvių klube surengė Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos minėjimą. Kovo 12 dieną Nepriklausomybės atkūrimo dienos minėjimas vyko ir Floridos valstijos Palm Byčo miesto Šventojo Pauliaus Kryžiaus bažnyčioje. Per minėjimą Vygaudas Ušackas pasakė sveikinimo kalbą ir įteikė ordino “Už nuopelnus Lietuvai” Karininko kryžių Palm Byčo Amerikos lietuvių bendruomenės ir Išeivijos žurnalistų sąjungos pirmininkui Kęstučiui Miklui. Šiuo ordinu K.Miklą Lietuvos Prezidentas pernai birželį apdovanojo už aktyvią pagalbą Lietuvai integruojantis į transatlantines ir Europos struktūras. Lietuvos ambasadorius taip pat dalyvavo kovo 13-ąją Džiupiterio gyvenvietėje Floridoje įvykusiose šeštadieninės lietuvių mokyklos atidarymo iškilmėse. Mokykla veiks Lietuvos garbės konsulato Palm Byče patalpose.