„EUROPOS IŠKYLA“ PLOCKO MIESTE LENKIJOJE
Lenkijoje, Plocko mieste, gegužės 9 dieną jau vienuoliktą kartą vyko „Europos iškyla“. Renginio metu Plocko gyventojai susitiko su miestų-partnerių Europoje ir JAV delegacijomis, susipažino su jų tradicijomis, istorija, paveldu ir kultūra. „Europos iškyloje“ Lietuvai kiekvienais metais atstovauja Mažeikių savivaldybė.
Renginio metu Lietuvos ambasados Varšuvoje atstovas Valdas Lastauskas ir Mažeikių miesto vicemeras Rimantas Norkus susitiko su Plocko miesto meru Miroslawu Milewski. Susitikime aptarta bendradarbiavimo patirtis ir galimybės plėsti jį naujose srityse. Viena tokių – Plocke rengiamas naftos perdirbimo pramonės muziejus.
Šiais metais Plocko meras M.Milewski ypač daug dėmesio skyrė partneriams iš Lietuvos. Meras džiaugėsi, kad Plocką ir Mažeikius jungia ne tik abiejuose miestuose veikiančios naftos perdirbimo gamyklos, priklausančios PKN Orlen grupei, bet ir 15 metų trunkantis miestų savivaldybių bendradarbiavimas.
„Europos iškyloje“ dalyvaujančias šalis pristatinėjo Plocko mokyklų moksleiviai. Lietuvos ambasada Lenkijoje kartu su Turizmo centru Varšuvoje įrengė Lietuvą reprezentuojantį stendą.
Renginio atidaryme dalyvavo atstovai iš 8 miestų-partnerių Europoje ir JAV. Plocko centre vyko bendras miestų-partnerių muzikos grupių koncertas.