*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

EUROPOS EGZAMINO NUGALĖTOJUI - UŽSIENIO REIKALŲ MINISTRO SVEIKINIMAI

Užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis pasveikino Lietuvos Seime gegužės 18 dieną vykusio Europos egzamino finalo nugalėtoją Indrę Sasnauskaitę iš Kauno VDU „Rasos“ gimnazijos. Jai įteiktas ministro padėkos raštas. „Nuoširdžiai dėkoju Indrei Sasnauskaitei už aktyvų domėjimąsi Europos Sąjunga ir sveikinu Europos egzamino finale iškovojus pirmąją vietą“, – teigė ministras, kuris yra šių metų Europos egzamino globėjas. 

Jis taip pat padėkojo visiems Europos egzamino dalyviams už entuziazmą ir norą gilinti žinias Europos Sąjungos srityje. „Europos egzaminas yra puiki iniciatyva, padedanti užpildyti žinių apie ES spragas. Tik geriau suprasdami Europos Sąjungą ir joje priimamus sprendimus, galėsime sustiprinti Lietuvos narystę šioje bendrijoje“, – sako A. Ažubalis.

Šių metų Europos egzamino finale dalyvavo dvidešimt penki geriausiai egzamino užduotis antrame etape išsprendę moksleiviai ir jų mokytojai. Dalyviai atsakinėjo į klausimus apie ES istoriją, piliečių teises, eurą, geografiją, ekonomiką. Buvo pateikti 8 klausimai su pasirenkamais atsakymais ir 14 klausimų, kuriuose atsakymą reikėjo suformuluoti patiems. Dalyviams reikėjo atspėti, koks politikas kalba ir kokios šalies himnas groja.

Europos egzaminas Lietuvoje rengiamas nuo 2010 m. pažymint gegužės 9-ąją švenčiamą Europos dieną. Šiame konkurse besivaržantys dalyviai turi atsakyti į įvairius klausimus, susijusius su ES istorija, kultūra, politika, aktualijomis ir kitomis temomis.