ES užsienio reikalų ministerijų valstybės sekretorių susitikime Sofijoje 2018-ieji įvardinti Vakarų Balkanų metais
Lietuvos užsienio reikalų ministerijos kanclerė Jūratė Raguckienė lapkričio 30 dieną – gruodžio 1 dieną dalyvavo Europos Sąjungos užsienio reikalų ministerijų valstybės sekretorių (kanclerių) susitikime Bulgarijos sostinėje Sofijoje.
Bulgarijos Ministro Pirmininko pavaduotoja teisingumo reformai ir užsienio reikalų ministrė Ekaterina Zaharieva ES užsienio reikalų ministerijų valstybės sekretoriams pristatė artėjančio Bulgarijos pirmininkavimo ES Tarybai programos prioritetus. 2018 metų pirmąjį pusmetį Bulgarija daugiausiai dėmesio skirs Vakarų Balkanų regionui ir siekiui priartinti šio regiono šalis arčiau narystės Europos Sąjungoje. Diskusijos metu sutarta, kad tai svarbus regionas Europai, todėl turime įsitraukti visomis pastangomis, siekiant nepalikti vakuumo, kurį gali užimti kiti įtakingi tarptautiniai veikėjai.
Bulgarija savo pirmininkavimo metu pasiryžusi išlaikyti stiprią ir vieningą Europą, sieks spartaus judėjimo pirmyn Europos saugumo ir gynybos srityje, stengsis stiprinti ES vidaus rinką, toliau tęs diskusijas dėl Daugiametės finansinės programos po 2020 metų
Susitikimo dalyviai taip pat aptarė Irano ir su juo pasiekto susitarimo dėl branduolinės programos suspendavimo klausimą bei Europos išorinių veiksmų tarnybos (EIVT) aktualijas – EIVT bendradarbiavimą su valstybėmis narėmis, bendrą patalpų naudojimą trečiosiose šalyse, atrankas į postus EIVT ir ES delegacijose. Valstybės sekretoriai apsilankė ir susipažino su Sofijos technologijų parko ir Kibernetinio saugumo laboratorijos veikla.
ES URM valstybės sekretorių susitikimas tradiciškai rengiamas ateinantį pusmetį ES Tarybai pirmininkausiančioje valstybėje. Šiuo metu pirmininkaujanti Estija nuo 2018 m. sausio 1 d. pirmininkavimą ES Tarybai perduos Bulgarijai.