*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

ES REIKALŲ DIREKTORIAI VILNIUJE APTARĖ LIETUVOS PIRMININKAVIMO DARBOTVARKĘ IR ES TARPINSTITUCINĮ BENDRADARBIAVIMĄ

Vilniuje liepos 11–12 dienomis vyko neformalus Europos Sąjungos valstybių narių ir šalių kandidačių Užsienio reikalų ministerijų ES reikalų direktorių susitikimas, kuriame pristatyta Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai programa ir aptartas ES tarpinstitucinis bendradarbiavimas.

Lietuvos užsienio reikalų viceministras Vytautas Leškevičius susitikime pabrėžė glaudaus tarpinstitucinio bendradarbiavimo svarbą siekiant sklandžiai ir efektyviai įgyvendinti ES darbotvarkę.

„Lisabonos sutartis sustiprino ES demokratijos pamatus, suteikdama didesnį vaidmenį Europos Parlamentui ES politiniuose ir teisėkūros procese. Turime nuolat diskutuoti apie Europos Parlamento, Tarybos ir kitų ES institucijų bei valstybių narių bendradarbiavimą tam, kad teisėkūros procesas būtų kuo sklandesnis, o ES piliečių interesams būtų kuo efektyviau atstovaujama“, – sakė viceministras.

Lietuvos užsienio reikalų ministerijos Europos reikalų departamento direktorius Tomas Gulbinas pristatė Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai programą.

„Kolegos iš ES sostinių pritarė mūsų programai ir pažadėjo paramą ją įgyvendinant,  nes tai, kas yra Lietuvos pirmininkavimo programoje, svarbu visai Sąjungai“, – pažymėjo Lietuvos diplomatas.

ES reikalų direktorių susitikimas yra tradicinis pirmininkavimo ES Tarybai renginys, kurio metu pirmininkaujanti valstybė pristato pirmininkavimo darbotvarkę, aptariami kiti aktualūs ES klausimai. Susitikimuose taip pat dalyvauja Europos Vadovų Tarybos pirmininko, Europos Komisijos ir Tarybos generalinio sekretoriato atstovai bei šalių kandidačių ES reikalų direktoriai. Susitikimą pirmininkaujanti valstybė rengia vieną kartą per savo 6 mėnesių pirmininkavimo laikotarpį.