*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

DRUSKININKUOSE SURENGTA KONFERENCIJA „STRATEGINIS LIETUVOS IR LENKIJOS DIALOGAS“

Druskininkuose gruodžio 5-6 dienomis vyko Lietuvos užsienio politikos forumo surengta konferencija „Strateginis Lietuvos ir Lenkijos dialogas“, kurioje Lietuvos ir Lenkijos parlamentarai, valstybės institucijų atstovai, akademikai ir intelektualai diskutavo apie abiejų šalių partnerystę ir bendrus iššūkius Europos Sąjungoje ir NATO.

Konferencijoje dalyvavo Lietuvos užsienio reikalų ministras Vygaudas Ušackas, Lietuvos užsienio reikalų forumo pirmininkas, Seimo narys Emanuelis Zingeris, Lietuvos ir Lenkijos Seimo nariai, Prezidentų patarėjai, užsienio reikalų ministerijų atstovai, abiejų šalių mokslininkai.

Tai – pirmasis tokio pobūdžio dvišalis renginys.

Užsienio reikalų ministras V.Ušackas pasveikino pirmąkart surengtą Lietuvos ir Lenkijos politikų, užsienio politikos formuotojų ir nevyriausybinių institucijų atstovų konferenciją, kurioje aptarti Lietuvos ir Lenkijos strateginės partnerystės, Europos Sąjungos ir NATO darbotvarkės, santykių su Rusija, kitais Rytų kaimynais klausimai.

V.Ušacko nuomone, tokie neformalūs susitikimai leidžia ne tik išsamiai aptarti Lietuvos ir Lenkijos dvišalę darbotvarkę, įskaitant jautrius abiems šalims rūpimus klausimus, bet ir bendradarbiavimą euroatlantinėse institucijose, kartu formuluojant ir ginant bendrus interesus svarbiausiose tarptautinės užsienio politikos srityse.

Lietuvos diplomatijos vadovas ir kiti konferencijos dalyviai pažymėjo, kad Lietuvą ir Lenkiją sieja ne tik turininga bendra istorija, bet ir aiškiai apibrėžta bendrų interesų erdvė užsienio politikos ir Europos Sąjungos reikalų srityse. V.Ušackas išreiškė įsitikinimą, kad tokio pobūdžio susitikimai galėtų vykti kasmet.