*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

DRUSKININKUOSE – LIETUVOS IR BALTARUSIJOS FORUMAS „DRUSKININKAI IR GARDINAS. ABIPUSIŠKAI NAUDINGŲ VYSTYMOSI KELIŲ PAIEŠKOS“

Lietuvos užsienio reikalų ministerijos sekretorius Laimonas Talat-Kelpša lapkričio 15 dieną Druskininkuose dalyvaus Lietuvos užsienio reikalų ministerijos ir Druskininkų savivaldybės organizuojamame Lietuvos ir Baltarusijos forume „Druskininkai ir Gardinas. Abipusiškai naudingų vystymosi kelių paieškos“.

Šio forumo tikslas – inicijuoti platų Lietuvos ir Baltarusijos institucijų dialogą dėl pasienio regionų bendradarbiavimo.

Renginio metu Lietuvos užsienio reikalų ministerijos sekretorius L.Talat-Kelpša ir Baltarusijos užsienio reikalų ministro pavaduotojas Valerij Voroneckij aptars, kokias regionines iniciatyvas tikslinga įgyvendinti siekiant užtikrinti darnų bendradarbiaujančių miestų vystymąsi.

Druskininkų ir Gardino merai pasidalys savo vizijomis apie miestų vystimosi ir bendradarbiavimo perspektyvas. Vidaus reikalų ministerijos sekretorė Giedrė Švedienė pristatys Europos kaimynystės ir partnerystės Pasienio bendradarbiavimo programą.

Lietuvos ir Baltarusijos susisiekimo ministerijų atstovai diskutuos, kokią upių, geležinkelių, kelių transporto ir dviračių takų infrastruktūrą tikslinga sukurti tarp miestų. Kaimyninių valstybių turizmo departamentų vadovai aptars, kokių žingsnių turi būti imtasi, kad padidėtų turistų srautai pasienio regionuose.

Baigiamasis forumo „Druskininkai ir Gardinas. Abipusiškai naudingų vystymosi kelių paieškos“ akcentas – bendradarbiavimo sutarties tarp Druskininkų ir Gardino savivaldybių atnaujinimas.