*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

Diskusijoje Paryžiuje – dėmesys ES ateičiai

Diskusijoje Paryžiuje – dėmesys ES ateičiai

Gegužės 24 dieną Paryžiuje surengta Jacques Delors instituto metinė konferencija „Europos Parlamento rinkimai: iššūkiai ir perspektyvos“. Tai kartu buvo ir baigiamasis Jacques Delors instituto organizuojamos akademijos „Mūsų Europa“ šių metų renginys.

Vienoje iš konferencijos diskusijų „ES 2030: skirtingi požiūriai“, Lietuvos sezono Prancūzijoje preliudo debatų ciklo dalyje, dalyvavo Lietuvos ambasadorius Prancūzijoje Nerijus Aleksiejūnas, kuris kartu su buvusia Prancūzijos ambasadore Kinijoje, Jungtinėje Karalystėje ir Rusijoje S. Bermann, Serbijos ambasadore Prancūzijoje A. Hrustanović ir Vokietijos ambasados Prancūzijoje įgaliotuoju ministru M. Schäfer aptarė artėjančius EP rinkimus ir su jais susijusius iššūkius, diskutavo dėl Europos stiprinimo, ES plėtros, ES vidaus reformų poreikio, stipresnio ES geopolitinio vaidmens. Ypatingas dėmesys skirtas ir jaunimo dalyvavimo EP rinkimuose klausimui.

Ambasadorius pažymėjo, kad artėjantys EP rinkimai – egzistencinės svarbos, todėl labai svarbu galvoti apie gynybos Europą.

„Jei Europa siekia sustiprėti, ji į gynybą turi investuoti daugiau. Taip pat svarbu, kad gynybos pramonė pasikeistų ir prisitaikytų prie į žemyną grįžusio karo realybės. Galiausiai būtina ir toliau visapusiškai padėti Ukrainai apsiginti ir apginti mūsų bendras vertybes ir tarptautinės teisės principus“, – pabrėžė N. Aleksiejūnas.

Konferencijos dalyviai – akademijos „Mūsų Europa“ absolventai – taip pat domėjosi ateinančio laikotarpio ES strategine darbotvarke, ES suvereniteto klausimu, Europos politinės bendrijos ateitimi ir ES ryšiais su JAV, Afrikos valstybėmis.    

Lietuvos sezono Prancūzijoje preliudo debatų ciklo renginiuose siekiama diskutuoti aktualiomis europinėmis ir užsienio politikos temomis, įtraukti Prancūzijos visuomenę ir supažindinti ją su Lietuvos pozicija saugumo, gynybos, europinių vertybių, ES ateities ir kitais klausimais.