DARBĄ PRADĖJO NAUJASIS LIETUVOS UŽSIENIO REIKALŲ MINISTRAS
Gruodžio 10 dieną darbą pradėjo naujasis Lietuvos užsienio reikalų ministras Vygaudas Ušackas. Dėkodamas savo pirmtakui, ambasadoriui Petrui Vaitiekūnui, už jo nenuilstamą darbą formuojant ir principingai reiškiant Lietuvos interesus užsienio politikos klausimais, naujasis ministras V.Ušackas pažymėjo, kad penkioliktoji Lietuvos Vyriausybė darbą pradeda didelių iššūkių ir didelių darbų išvakarėse.
Tiek Lietuvos viduje, tiek globaliame pasaulyje susikaupusios problemos, pasak V.Ušacko, pareikalaus iš Vyriausybės ir iš kiekvieno mūsų atsakingos, ryžtingos ir efektyvios veiklos, įgyvendinant esmines permainas daugelyje mūsų gyvenimo sričių.
Ministras V.Ušackas pažymėjo, kad vienas iš pirmaeilių darbų – atlikti ministerijos vidaus politikos ir veiklos auditą. Auditas padės įvertinti esamą padėtį ir, vadovaujantis Vyriausybės programa, nustatyti Lietuvos diplomatijos prioritetus 2009 metams ir diplomatinės tarnybos veiklos gaires.
Ragindamas ministerijos darbuotojus savo kasdieninėje veikloje vadovautis Vyriausybės programa, ministras atkreipė dėmesį, kad reikės didinti diplomatinės veiklos efektyvumą, esant mažesniems finansiniams resursams.
„Didžiuojuosi, kad per beveik devyniolika Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo metų sugebėjome sukurti puikią, darnią, profesionalią diplomatų ir jiems talkinančių bendradarbių komandą, su kuria man yra didelė garbė dirbti“, – sakė ministras V.Ušackas, sveikindamas Užsienio reikalų ministerijos darbuotojus.
Nuo Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo laikų Lietuvos diplomatinėje tarnyboje dirbantis V.Ušackas ėjo įvairias pareigas Užsienio reikalų ministerijoje, vadovo Lietuvos ambasadoms JAV ir Jungtinėje Karalystėje.
Ministro V.Ušacko gyvenimo aprašymas: https://www.urm.lt/index.php?-351154758.