*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

ČIKAGOJE PRASIDĖJO LIETUVIŠKŲ FILMŲ FESTIVALIS

Sausio 21 dieną Čikagoje atidarytas lietuviškų filmų festivalis. Atidaryme rodyti keturiomis „Sidabrinėmis gervėmis“ apdovanotas bei tarptautiniuose festivaliuose įvertintas kūrybinės dokumentikos filmas „Vabzdžių dresuotojas“ (2008 m., rež. Donatas Ulvydas, Linas Augutis, Marek Skrobecki, Rasa Miškinytė) ir audiovizualinis projektas „Nerutina“ (2008 m., rež. Jūratė Samulionytė).

Susirinkusius į pirmąją festivalio peržiūrą sveikino Vilniaus-Čikagos susigiminiavusių miestų komiteto pirmininkas Stanley Balzekas Jr. ir Lietuvos generalinė konsulė Čikagoje Skaistė Aniulienė. Ji pasidžiaugė, kad ketvirtą kartą vykstantis lietuviškų filmų festivalis Čikagoje pamažu tampa gražia ir prasminga tradicija. Filmus žiūrovams pristatė festivalyje dalyvaujanti prodiuserė, režisierė ir kino kompanijos „Era Film“ direktorė Rasa Miškinytė.

Lietuvos generalinio konsulato Čikagoje ir Vilniaus-Čikagos susigiminiavusių miestų komiteto surengtas festivalis vyks iki sausio 26 d. Be jau minėtų, programoje bus rodomi filmai „Ispanų kalba suaugusiems“ (rež. T.Tamošaitis), „Berniukas ir jūra“ (rež. T.Donėla), „Baltos dėmės mėlyname“ (rež. R.Greičius), „Balkonas“ (rež. G.Beinoriūtė), „Kas toliau?“ (rež. D.Dreibergs, Latvija), „Amžina mergaitė“ (rež. B.Crols, Belgija) ir „Dialoge“ (rež. K. Raup, Estija).