Čekijos Šiaurės šalių kino festivalyje pirmą kartą pristatomas lietuviškas filmas
Lietuvos ambasados Prahoje iniciatyva šiais metais į tradicinio „Šiaurės šalių filmo rudens“ kino festivalio programą yra įtrauktas ir režisieriaus Igno Jonyno meninis filmas „Lošėjas“.
Filmas lapkričio 12 d. buvo parodytas „Lucernoje“, viename iš žinomiausių Prahos kino teatrų, o lapkričio 14 d. šiuo filmu buvo pradėta festivalio programa Jablonece prie Nisos. Ta proga Šiaurės Čekijoje reziduojantis Lietuvos garbės konsulas Saulius Bazevičius surengė filmo pristatymą Libereco krašto oficialiems ir visuomenės atstovams.
„Šiaurės šalių filmų ruduo“ yra kasmet vykstantis festivalis, kurio metu Prahos ir dar kitų dešimties Čekijos miestų gyventojams yra pristatoma Šiaurės šalių kinematografija. Su festivalio programa galima susipažinti čia.
Filmą „Lošėjas“ Šiaurės šalių filmų rudens festivalyje dar bus rodomas antrajame pagal dydį šalyje Brno mieste gruodžio 2 d. 20:30 val. kino teatre „Art“.