ČEKIJOJE APTARTI DVIŠALIAI IR ES KLAUSIMAI
Užsienio reikalų viceministrė Asta Skaisgirytė Liauškienė lapkričio 11-12 dienomis vizito Čekijoje metu susitiko su užsienio reikalų pirmuoju viceministru Tomašu Pojaru, Europos reikalų viceministre Jana Hendrichova ir Čekijos valstybės tarnybos instituto atstovais. Susitikimuose aptarti dvišalių santykių, ES institucinių klausimų, Lisabonos strategijos po 2010 metų, energetinio saugumo, Rytų partnerystės ir kiti aktualūs ES darbotvarkės klausimai.
Viceministrė susitikime su Čekijos užsienio reikalų pirmuoju viceministru T.Pojaru pažymėjo tolesnių veiksmų, stiprinant ES ir šalių narių energetinį saugumą, svarbą. A.Skaisgirytė Liauškienė atkreipė dėmesį į šiame kontekste labai svarbų naująjį ES energetikos veiksmų planą (2010-2012 metams). Susitikime aptarta Rytų partnerystės iniciatyva, ES santykiai su Baltarusija, Čekijos teikiama parama Europos humanitariniam universitetui, veikiančiam Vilniuje.
A.Skaisgirytė Liauškienė padėkojo Čekijos užsienio reikalų ministerijos atstovams už Čekijos vykdytą NATO oro patruliavimo misiją Baltijos šalyse ir išreiškė viltį, kad Čekija ir ateityje prisidės prie šios misijos.
Čekijos atstovai pristatė administracinių gebėjimų stiprinimo programą rengiantis pirmininkauti ES, pasirengimo pirmininkauti ES programą, pirmininkavimo institucinį mechanizmą ir kitus klausimus.
Čekija ES pirmininkavo 2009 metų pirmąjį pusmetį, Lietuva ES pirmininkaus 2013 metų antrąjį pusmetį.