BULGARIJOJE ATIDARYTA PARODA APIE POKARIO REZISTENCINĮ JUDĖJIMĄ LIETUVOJE
Sofijos Šv. Klimento Ohridskio universitete vasario 25 dieną atidaryta Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro Genocido aukų muziejaus paroda „Karas po karo: ginkluotasis antisovietinis pasipriešinimas Lietuvoje 1944–1953 metais“.
Atidarydamas parodą Lietuvos ambasadorius Bulgarijoje Arūnas Vinčiūnas pažymėjo šios kovos svarbą Lietuvos Nepriklausomybės atgavimui. Anot ambasadoriaus, Lietuvos tūktstantmečio istorijoje buvo labai daug žymių ir svarbių įvykių, tačiau šie devyneri kovos už laisvę metai turi ypatingos svarbos šiuolaikinei Lietuvai.
„Nors sovietinis režimas šią kovą žiauriai nuslopino, tačiau jos įžiebta liepsna išliko iki Nepriklausomybės atkūrimo 1990 metais“, – sakė ambasadorius A.Vinčiūnas.
Paroda pasakoja apie Lietuvos laisvės kovos sąjūdį, bendros vadovybės kūrimą, karinę organizaciją ir veiklą, laisvės kovotojų apdovanojimus, šventes, leidybą.
2004 metais parengta paroda jau buvo pristatyta Belgijos, Danijos, JAV, Latvijos, Lenkijos, Norvegijos, Švedijos, Ukrainos, Vengrijos ir Vokietijos visuomenėms.
Paroda universitete veiks iki kovo 18 dienos.