BUKAREŠTE – DVIŠALĖS LIETUVOS IR RUMUNIJOS POLITINĖS KONSULTACIJOS
Lietuvos užsienio reikalų ministerijos sekretorius Laimonas Talat-Kelpša vasario 4 dieną dalyvavo dvišalėse Lietuvos ir Rumunijos užsienio reikalų ministerijų politinėse konsultacijose Bukarešte. Susitikime su Rumunijos užsienio reikalų ministerijos valstybės sekretore Europos reikalams Raduta Matache apartas Lietuvos ir Rumunijos dvišalis bendradarbiavimas – verslo ryšių skatinimas, planuojamas Lietuvos užsienio reikalų ministro Petro Vaitiekūno ir Lietuvos verslininkų vizitas į Rumuniją, Lietuvos ir Rumunijos mokslininkų bendradarbiavimo galimybės.
Ypatingas dėmesys konsultacijose skirtas bendradarbiavimo Europos Sąjungoje klausimams – energetiniam saugumui, Lisabonos sutarties ratifikavimui, ES biudžetui, ES plėtrai ir Rytų kaimynystės politikai. Taip pat aptartos daugiašalio regioninio bendradarbiavimo Europos Sąjungoje bei Juodosios ir Baltijos jūrų šalių partnerystės galimybės, Gruzijos, Moldovos ir Ukrainos eurointegracinės perspektyvos.
Ministerijos sekretorius L.Talat-Kelpša pakvietė Rumuniją imtis aktyvesnio vaidmens, plėtojant regiono nuo Adrijos iki Juodosios jūros šalių tarpusavio ryšius bei jų bendradarbiavimą su ES ir NATO.
Lietuvos ir Rumunijos užsienio reikalų ministerijų atstovai aptarė vasario 7-8 dienomis Vilniuje rengiamą NATO gynybos ministrų susitikimą. Lietuvos užsienio reikalų ministerijos sekretorius L.Talat-Kelpša palinkėjo Rumunijai sėkmės, organizuojant NATO viršūnių susitikimą šių metų balandžio 2-4 dienomis Bukarešte.