*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

BUDAPEŠTE VYKO LIETUVOS IR VENGRIJOS UŽSIENIO REIKALŲ MINISTERIJŲ POLITINĖS KONSULTACIJOS

Užsienio reikalų viceministras Evaldas Ignatavičius rugsėjo 17 dieną Budapešte dalyvavo politinėse konsultacijose, kurių metu susitiko su Vengrijos užsienio reikalų ministerijos valstybės sekretoriaus pavaduotojais Gergely Prohle ir Peteriu Sztaray.

Dvišalėse konsultacijose daugiausia dėmesio skirta bendradarbiavimui 2011 metais, kai pirmą pusmetį Vengrija, o antrą - Lenkija pirmininkaus Europos Sąjungai, o Lietuva metams perims pirmininkavimą Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijai (ESBO).

E.Ignatavičius pabrėžė, kad reikia išnaudoti visas aplinkybes siekiant bendrų tikslų įgyvendinimo ES ir jos kaimynystėje. Anot jo, svarbu jau dabar derinti ES ir ESBO bendradarbiavimo galimybes.

Susitikimuose aptartos ir regioninio bendradarbiavimo iniciatyvos – Vyšegrado ir Baltijos valstybių bendradarbiavimo perspektyvos.

Konsultacijų metu taip pat ieškota galimybių aktyviau bendradarbiauti ir įgyvendinti bendrus projektus ES Rytų partnerystės valstybėse ir Vakarų Balkanų regione, pasikeista nuomonėmis aktualiausiais energetinio saugumo, transatlantinių santykių bei saugumo politikos klausimais.