*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

BUDAPEŠTE – VENGRIJOS LIETUVIŲ SUSITIKIMAS

Lietuvos ambasada Vengrijoje rugsėjo 10 dieną surengė Vengrijos lietuvių susitikimą, kuriame dalyvavo šioje šalyje gyvenantys ir studijuojantys lietuviai, ambasados darbuotojai ir jų šeimos nariai.

Renginyje dalyvavo Budapešte viešėjusi Kauno apskrities administracijos ir Jonavos, Kaišiadorių, Kauno, Kėdainių, Prienų, Raseinių rajonų ir Birštono miesto savivaldybių merų delegacija.

Lietuvos ambasadorius Vengrijoje Renatas Juška sveikindamas susirinkusiuosius pakvietė prisiminti Lietuvai reikšmingas šių metų sukaktis – Lietuvos vardo paminėjimo Tūkstantmetį, Baltijos kelio dvidešimtmetį – ir palinkėjo  vienybės ir pasididžiavimo Lietuvos valstybe.

Ambasadoje buvo aptarti lietuvių bendruomenės klausimai ir veikla, artimiausi bendri ambasados ir bendruomenės renginiai.

Vengrijos lietuviai susibūrė į bendruomenę 1986 metais po to, kai Vengrijos lietuvis, žymus fotografas, poetas ir keliautojas Paulius Normantas, gyvenantis Nyiregyhaza mieste, ir Vespremo mieste gyvenęs Vytautas Grinius nutarė suburti Vengrijos lietuvius į draugiją ir pakvietė visus lietuvius atvykti į pirmąjį lietuvių suvažiavimą Tokajaus mieste.

Lietuvių bendruomenė Vengrijoje buvo oficialiai įregistruota kaip šioje šalyje veikianti visuomeninė organizacija  1992 metais ir šiuo metu vienija apie penkiasdešimt narių.