*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

Budapešte paminėtas Baltijos šalių ir Vengrijos diplomatinių santykių atkūrimo 25-metis

Budapešte kovo 16 dieną surengti trijų Baltijos šalių – Lietuvos, Latvijos ir Estijos – bei Vengrijos diplomatinis ir verslo forumai, skirti valstybių diplomatinių santykių atkūrimo 25-mečiui paminėti.

Lietuvos ambasada Vengrijoje buvo diplomatinio forumo ir diplomatinių santykių metinių minėjimo rengimo idėjos autorė ir bendaorganizatorė. 

Diplomatinio forumo dalyvius pasveikino Lietuvos Vyriausybei atstovavusi ūkio viceministrė Rasa Noreikienė. Vengrijos užsienio reikalų ir prekybos institute vykusioje sesijoje „Vengrija ir Baltijos šalys – draugai ir partneriai dvidešimti penkerius metus“ pasisakė Lietuvos Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Benediktas Juodka bei komiteto pavaduotojas Audronius Ažubalis.

Tuo pačiu metu vykusiame keturšaliame verslo forume atkreiptas dėmesys, kad, nors pastaruoju metu Lietuvos ir Vengrijos prekybos apimtys auga, šalys turi geriau išnaudoti turimą potencialą, aktyviau ieškoti naujų galimybių prekybos, investicijų, mokslo ir inovacijų srityse.

Trys Baltijos šalys diplomatinius santykius su Vengrija atkūrė 1991 m. rugsėjo 2 d.