Bangladeše oficialiai atidarytas Lietuvos garbės konsulatas
Bangladešo sostinėje Dakoje gegužės 18 dieną oficialiai atidarytas Lietuvos garbės konsulatas, kuriam vadovauja verslininkas Mishalis Ali.
Atidarymo iškilmėse dalyvavo Lietuvos ambasadorius Indijoje, Nepalui ir Bangladešui Laimonas Talat-Kelpša, Bangladešo užsienio reikalų valstybės ministras Md. Shahriaras Alamas, šios šalies parlamento nariai, verslininkai, diplomatai.
„Bangladešas Lietuvos nepriklausomybę pripažino jau kitą dieną, kai tai padarė žlunganti SSRS. Neabejoju, kad ir Lietuva 1971 metais būtų parėmusi dėl laisvės kovojusį Bangladešą, tik pati tuo metu buvo pavergta ir nutildyta“, – sakė ambasadorius L. Talat-Kelpša.
Jis taip pat pristatė pastarųjų dviejų dešimtmečių Lietuvos pasiekimus, pakvietė aktyviau bendradarbiauti verslo, kultūros ir švietimo srityse.
Lietuvos garbės konsulas Bangladeše Mishalis Ali į šias pareigas buvo paskirtas dar 2012 metais, tačiau dėl susiklosčiusių aplinkybių garbės konsulatas oficialiai atidarytas tik šiemet.
Lietuva ir Bangladešas diplomatinius santykius užmezgė 1992 metais.
Nuotraukoje: Lietuvos ambasadorius (kairėje) su Bangladešo užsienio reikalų valstybės ministru.