*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

BALTIJOS ŠALIŲ UR MINISTRAI RYGOJE APTARĖ TRIŠALĮ BENDRADARBIAVIMĄ ES IR SANTYKIUS SU RYTINĖMIS KAIMYNĖMIS

Rygoje kovo 12 dieną susitikę Lietuvos, Latvijos ir Estijos užsienio reikalų ministrai Antanas Valionis, Artis Pabrikas ir neseniai į šias pareigas paskirtas Reinas Langas aptarė trišalio bendradarbiavimo Europos Sąjungoje aspektus ir santykius su rytinėmis kaimynėmis. Ministrai svarstė tolesnio Baltijos šalių bendradarbiavimo perspektyvas, Europos kaimynystės politiką, santykius su Gruzija, įvertino praėjusią savaitę įvykusius parlamento rinkimus Moldovoje, pasikeitė nuomonėmis dėl tolesnio bendradarbiavimo su Ukraina ir Baltarusija. A.Valionis, A.Pabrikas ir R.Langas aptarė Baltijos šalių vadovų taktiką toliau plėtojant santykius su Rusija. Ministrai sutarė, jog visų Baltijos šalių požiūris į savo istoriją yra vienodas – Antrojo pasaulinio karo pabaiga 1945 metais Lietuvai, Latvijai ir Estijai reiškė ne tik pergalę prieš fašizmą, bet ir pusę amžiaus trukusios okupacijos pradžią. Latvijoje sostinėje A.Valionis taip pat dalyvauja antrajame draugiškame Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Suomijos diplomatų krepšinio turnyre.