BALTIJOS ŠALIŲ IR VENGRIJOS DIPLOMATINIŲ SANTYKIŲ 20-MEČIO MINĖJIME AMBASADA VENGRIJOJE PRISTATĖ SVARBIUS ARCHYVINIUS DOKUMENTUS
Minint Baltijos valstybių ir Vengrijos diplomatinių santykių atkūrimo 20-metį, Lietuvos ambasada Budapešte lapkričio 23 dieną Vengrijos užsienio reikalų ministerijos surengtoje parodoje pristatė pastarų dviejų dešimtmečių abiejų valstybių dvišalių santykių raidą atspindinčius archyvinius dokumentus.
Parodoje eksponuojamos svarbiausios dvišalės Lietuvos ir Vengrijos sutartys, diplomatinių santykių užmezgimo protokolas, nuotraukos, leidiniai apie Lietuvą vengrų kalba, lietuvių ir vengrų kalbų žodynas. Renginyje pristatoma informacija apie lankytinas Lietuvos vietas, rodomi lietuvių tautodailininkų dirbiniai.
Atidarydamas parodą Vengrijos užsienio reikalų ministerijos valstybės sekretorius Ivánas Bába pažymėjo, kad nors Lietuva, Latvija ir Estija turi skirtingą istoriją, kultūrą ir tradicijas, tačiau kartu jos išlaikė ir bendrą Baltijos šalių tapatybę.
Vengrijos užsienio reikalų ministerijoje eksponuojama paroda veiks iki 2012 m. sausio.
Lietuvos ir Vengrijos diplomatinių santykių 20-mečio sukaktis rugsėjį paminėta Vilniuje, Valdovų rūmuose.
Lietuvos ir Vengrijos diplomatiniai santykiai atkurti 1991 m. rugsėjo 2 d.