Baltijos šalių ir JAV ekspertai Vilniuje aptaria kritinės energetikos infrastruktūros apsaugą ir kibernetinį saugumą
Užsienio reikalų ministerijoje gegužės 18 dieną prasidėjo dvi dienas vyksiantis trečiasis JAV ir Baltijos valstybių ekspertų susitikimas, skirtas kibernetinio saugumo kritinėje energetikos infrastruktūroje klausimams.
Susitikime kalbama tiek apie bendresnius, politinius kibernetinio saugumo klausimus, situaciją šalyse, tiek apie specifiškai į energetikos įmonių veiklos reguliavimą orientuotus klausimus, jų saugos organizavimo gerąsias praktikas.
Susitikime dalyvauja valstybinių institucijų, energetikos įmonių ir informacinių technologijų srities verslo atstovai. JAV atstovauja Valstybės departamento, Gynybos departamento, Nacionalinio saugumo departamento, Europinės vadavietės kibernetinio saugumo ekspertai. Baltijos valstybių delegacijose – Užsienio reikalų ir Gynybos ministerijų, valstybės institucijų, kuruojančių kibernetinės erdvės klausimus, bei energetikos įmonių atstovai.
Lietuvai, be susitikimo rengėjo – Užsienio reikalų ministerijos – atstovauja svečiai iš Krašto apsaugos ministerijos, Nacionalinio kibernetinio saugumo centro, Ryšių reguliavimo tarnybos, Vidaus reikalų ministerijos, NATO Energetinio saugumo kompetencijos centro, energetikos įmonių „Lietuvos energija“ ir jos dukterinių įmonių, LITGRID, „Klaipėdos nafta“, informacinių technologijų įmonių, kuriančių kibernetinio saugumo produktus – NRDCS, „Santa Monica Networks“.
Šio formato ištakos – JAV ir Baltijos valstybių Prezidentų susitikimo 2013 m. rugpjūčio 31 d. deklaracijos nuostata dėl bendradarbiavimo kibernetinio saugumo srityje.