Baltijos ir Šiaurės šalių užsienio reikalų ministrai pabrėžė ES vienybės svarbą
Šiandien, birželio 27 dieną, Baltijos ir Šiaurės šalių užsienio reikalų ministrai telekonferencijoje aptarė susiklosčiusią situaciją po Jungtinėje Karalystėje įvykusio referendumo. Ministrai sutarė, kad šiuo metu svarbiausia, kad ES išliktų susitelkusi ir vieninga.
„Baltijos ir Šiaurės šalių koordinacinis formatas visuomet buvo skirtas tam, kad ES būtų dar labiau sutelkusi ir vieninga. Šiandien visi ministrai pakartojo, kad ES vienybė kaip niekada reikalinga diskusijose, vykstančiose po referendumo Jungtinėje Karalystėje. Būtent šia linkme ir sutarėme dirbti“, – sakė Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.
Baltijos ir Šiaurės šalių ministrai pažymėjo, kad gerbia Jungtinės Karalystės žmonių apsisprendimą, tikisi, kad išstojimo procesas vyks sklandžiai ir pernelyg neužsitęs.
„Turime sulaukti Jungtinės Karalystės oficialaus pranešimo apie sprendimą palikti ES. Suprantame, kad Britanijai reikia laiko, tačiau delsimas tai padaryti atneštų dar daugiau nežinomybės. Neapibrėžtumas žalingas ne vien politiniu, bet ir finansiniu požiūriu“, – sakė L. Linkevičius.
Telekonferencijoje dalyvavo NB6 ministrai.