*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

BALTARUSIJOS KARININKAI SUPAŽINDINTI SU LIETUVOS PAŽANGA ĮSTOJUS Į NATO IR ES

Jaunesniesiems Baltarusijos karininkams birželio 27-29 dienomis surengtas pažintinis vizitas į Lietuvą. Šeši Baltarusijos karininkai susitiko su Lietuvos užsienio reikalų ir Krašto apsaugos ministerijų atstovais, diskutavo dvišalio bendradarbiavimo ir saugumo politikos klausimais.

Lietuvos atstovai supažindino Baltarusijos karininkus su pokyčiais Lietuvos užsienio politikoje ir kariuomenės reformomis po to, kai šalis tapo NATO ir Europos Sąjungos nare. Baltarusijos karininkus labiausiai domino Lietuvos užsienio ir saugumo politikos pokyčiai ir Lietuvos dalyvavimo taikos palaikymo operacijose patirtis.

Baltarusijos atstovai taip pat lankėsi mokomajame Karaliaus Mindaugo pulke Pajuosčio kaime (Panevėžio raj.), kur susipažino su Lietuvos karių rengimo sistema ir karių gyvenimo sąlygomis.

Jaunesnieji karininkai taip pat susitiko su Baltarusijos ambasadoriumi Lietuvoje Vladimiru Dražinu ir Baltarusijos gynybos atašė plk. Genadijumi Dudniku. Baltarusijos karininkams taip pat buvo parengta kultūrinė programa.

Tai buvo jau šeštasis Lietuvos ambasados Baltarusijoje, vykdančios NATO kontaktinės ambasados funkcijas, surengtas pažintinis Baltarusijos atstovų vizitas į Lietuvą. Šių vizitų tikslas – pristatyti pokyčius, Lietuvai įstojus į NATO ir ES, supažindinti su šių organizacijų veiklos tikslais ir vertybėmis, taip pat įtvirtinti Lietuvos, kaip aktyvios regiono veikėjos, vaidmenį.