*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

BALTARUSIJOS KARININKAI SUPAŽINDINTI SU LIETUVOS PATIRTIMI TARPTAUTINĖSE TAIKOS PALAIKYMO OPERACIJOSE

Lietuvos ambasados Baltarusijoje iniciatyva spalio 25-27 dienomis surengtas pažintinis pasirengimą dalyvauti tarptautinėse operacijose klausimus kuruojančių Baltarusijos karininkų vizitas į Lietuvą.

Baltarusijos karininkai susitiko su Lietuvos užsienio reikalų ir Krašto apsaugos ministerijų atstovais. Lietuvos atstovai supažindino Baltarusijos karininkus su Lietuvos užsienio politikos pokyčiais bei kariuomenės reformomis po šalies įstojimo į NATO ir Europos Sąjungą. Susitikimuose taip pat kalbėta apie Lietuvos patirtį tarptautinėse taikos palaikymo operacijose.  

Svečiai lankėsi Lietuvos karinio rengimo centre, Kunigaikščio Butigeidžio mokomajame dragūnų batalione Klaipėdoje, apžiūrėjo karo laivus minininkus. Baltarusijos karininkus domina Lietuvos patirtis, rengiant karius dalyvauti tarptautinėse operacijose, nes Baltarusija ketina dalyvauti taikos palaikymo misijose užsienyje.

Tai jau septintasis NATO kontaktinės ambasados funkcijas vykdančios Lietuvos ambasados Baltarusijoje organizuotas pažintinis vizitas į Lietuvą. Šių vizitų tikslas – supažindinti Baltarusijos atstovus su pokyčiais Lietuvoje, įstojus į NATO ir ES, papasakoti apie šių organizacijų veiklos tikslus ir vertybes, įtvirtinti Lietuvos, kaip aktyvios regiono veikėjos, vaidmenį.