*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

B.LUBIO ATMINIMAS PAGERBIAMAS AMBASADOJE SLOVĖNIJOJE

Lietuvos ambasada Slovėnijoje spalio 23 dieną pagerbė Kovo 11-osios akto signataro, buvusio ministro pirmininko ir Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidento Bronislovo Lubio atminimą. Lietuvoje vykstant atsisveikinimui su velioniu, atstovybėje Liublianoje surengtas pasirašymas užuojautų knygoje. Pirmasis joje pasirašė Čekijos ambasadorius Slovėnijoje Petras Voznica, 2001-2005 m. dirbęs Lietuvoje ir gerai pažinojęs B.Lubį.

Liublianoje reziduojančių užsienio valstybių ambasadų ir kitų institucijų atstovai užuojautą dėl B.Lubio mirties pareikš spalio 25-26 dienomis.

Dėl B.Lubio netekties užuojautą pareiškė Lietuvos užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis.

„Netekome nuoširdaus partnerio, buvusio patikima jungtimi tarp diplomatijos ir verslo. Lietuvos verslo bendruomenė neteko vieno ryškiausių savo atstovų, kūrybingo, plataus akiračio ir niekados nestokojančio ateities vizijų žmogaus, kuris aktyviai propagavo mintį, kad Lietuvos verslas turi klestėti ir plėstis, nes taip kuriama Lietuvos žmonių gerovė“, - teigiama ministro užuojautoje.

Plungėje 1938 m. gimęs B.Lubys buvo Kovo 11-osios akto signataras, 1992-1993 metais jis vadovavo Lietuvos Vyriausybei. Koncerno „Achemos grupė“ prezidentas, Lietuvos pramonininkų konfederacijos vadovas B.Lubys mirė spalio 23 d. Druskininkuose.