AUKŠTO RANGO ES PAREIGŪNŲ SUSITIKIME VILNIUJE – DĖMESYS RYTŲ PARTNERYSTEI
Vilniuje įvyko neformalus Europos Sąjungos valstybės ir generalinių sekretorių susitikimas, kurio metu Lietuvos atstovai pakvietė Europos Sąjungos (ES) šalis sutelkti pastangas įgyvendinant Rytų partnerystės tikslus.
“Lietuvos pirmininkavimo pusmetis bus itin svarbus visai Rytų partnerystės programai. Lapkritį Vilniuje vyksiančiame Rytų partnerystės šalių vadovų susitikime tikimasi pasirašyti strateginius susitarimus su ES partnerėmis. Šio susitikimo sėkmė priklausys ir nuo glaudaus ES šalių tarpusavio bendradarbiavimo”, - kreipdamasis į renginio dalyvius, pabrėžė užsienio reikalų viceministras Andrius Krivas.
ES valstybės ir generalinių sekretorių suvažiavime, kuriam pirmininkavo Užsienio reikalų ministerijos kanclerė Jūratė Raguckienė, taip pat aptarti praktiniai ES šalių ir Europos išorės veiksmų tarnybos (EIVT) bendradarbiavimo klausimai. Susitikime tartasi, kaip efektyviau koordinuoti krizių valdymą, dalintis informacija tarp ES šalių ir institucijų, derinti ES veiksmus trečiosiose šalyse ir vykdyti diplomatų mainų programas. Aukšto rango ES pareigūnams pristatyti Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai prioritetai.
EIVT - Europos Sąjungos diplomatinis korpusas, padedantis ES užsienio reikalų politikos vadovei – vyriausiajai įgaliotinei užsienio reikalams ir saugumo politikai Catherine Ashton – vykdyti bendrą užsienio ir saugumo politiką. Šiuo metu EIVT dirba 22 Lietuvos piliečiai.
Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai metu planuoja daugiau nei 200 susitikimų Lietuvoje ir per 1500 susitikimų Briuselyje bei Liuksemburge. Rytų partnerystės šalių vadovų susitikimas Vilniuje vyks lapkričio 28-29 dienomis.