*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

Aptartos Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo su Palestina kryptys

Gegužės 23 dieną darbinio vizito Palestinoje metu Lietuvos užsienio reikalų ministerijos Vystomojo bendradarbiavimo departamento direktorė Rasa Kairienė ir delegacija susitiko su Palestinos planavimo ir tarptautinio bendradarbiavimo ministru Dr. Wael Zakout bei Palestinos Telekomunikacijų, IT ir verslo skatinimo ministru Dr. Abdel Razzak Natsheh.

Susitikimų metu aptartos bendradarbiavimo galimybės skaitmenizacijos, aplinkos, klimato kaitos, žaliųjų inovacijų srityse, taip pat privataus sektoriaus perspektyvos įsitraukti į vystomojo bendradarbiavimo projektus. 

R. Kairienė pabrėžė Lietuvos teikiamą paramą Palestinos neformaliojo švietimo ir skaitmeninių įgūdžių plėtrai, moterų įgalinimui ir verslumo ugdymui. Atkreiptas dėmesys, jog pastaraisiais metais partnerystė sparčiai plėtojosi ne tik įgyvendinant dvišalius projektus, bet ir tarptautinių programų rėmuose – Lietuva dalinasi sukaupta ekspertine patirtimi su Palestina įgyvendindama ES Dvynių programos projektus, taip pat įsitraukdama į „Europos komandos“ iniciatyvas.

Susitikimų metu aptartas Lietuvos, Belgijos ir Prancūzijos vystomojo bendradarbiavimo agentūrų įgyvendinamas projektas, plėtojantis skaitmeninio raštingumo, dirbtinio intelekto pritaikymo kompetencijas ir įgūdžius. Drauge su Palestinos institucijomis ir tarptautiniais partneriais taip pat aptartos galimybės pritaikyti Lietuvos patirtį taros depozito sistemos diegimo srityje įsitraukiant į Europos komandos iniciatyvą „Žaliasis Palestinos augimas“ (Green Growth Palestine), kitos ateities bendradarbiavimo kryptys.

Lietuva nuosekliai teikia humanitarinę pagalbą Palestinai, skirdama įnašus Jungtinių Tautų pagalbos ir darbų agentūrai Palestinos pabėgėliams Artimuosiuose Rytuose.