*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

APTARTI LIETUVOS IR ŠVEDIJOS SANTYKIAI, ES BALTIJOS JŪROS STRATEGIJOS ĮGYVENDINIMAS

Lietuvos užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis kovo 4 dieną Vilniuje su naujai paskirta Švedijos Europos reikalų ministre Birgitta Ohlsson aptarė Lietuvos ir Švedijos santykius, Europos Sąjungos Baltijos jūros strategijos įgyvendinimą ir ES darbotvarkės klausimus.

Lietuvos diplomatijos vadovas pažymėjo, kad Lietuvos ir Švedijos dvišaliai santykiai nuolatos stiprėja, ypač ekonominio bendradarbiavimo srityje.

„Labai džiaugiuosi, kad Švedija užima pirmąją vietą pagal tiesioginių užsienio investicijų Lietuvoje srautą“, – sakė A.Ažubalis.

Susitikime ministrai diskutavo apie 2009 metų pabaigoje Europos Vadovų Taryboje patvirtintos ES Baltijos jūros strategijos įgyvendinimą, valstybių bendradarbiavimo galimybes vykdant bendrus projektus, koordinuojamus Lietuvos ir Švedijos, transporto ir investicijų skatinimo ir žemės ūkio srityse.

Lietuvos diplomatijos vadovas pabrėžė būtinybę kuo greičiau įgyvendinti Lietuvos ir Švedijos elektros jungties, sujungsiančios Baltijos ir Šiaurės šalių elektros energijos sistemas, projektą (Nordbalt). Jo įgyvendinimas padės sustiprinti regiono energetinį saugumą ir energijos tiekimo patikimumą.

„Planuojami 2016 metai - per tolimas terminas. Būtina ieškoti būdų, kaip trumpinti šio projekto įgyvendinimo laiką“, – pažymėjo A.Ažubalis.

Švedijos Europos reikalų ministrė pritarė A.Ažubalio pateiktai idėjai ateityje suburti Šiaurės ir Baltijos šalių „išminčių“ grupę, kuri diskutuotų dėl  svarbiausių regiono iššūkių ir teiktų pasiūlymus dėl Šiaurės ir Baltijos šalių bendradarbiavimo stiprinimo atskirose srityse, siekiant paskatinti regiono konkurencingumą.

Susitikime taip pat buvo apsikeista nuomonėmis apie šiuo metu rengiamą naują strategiją ES2020, kuri padėtų sukurti prielaidas ekonomikos augimui ir užimtumui ES, aptarti klimato kaitos, ES ir Rusijos santykių, Rytų partnerystės iniciatyvos klausimai.

A.Ažubalis ir B.Ohlsson kalbėjo apie kovo 1 dieną Lietuvoje įsigaliojusį Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamos viešosios informacijos poveikio įstatymą. Švedijos ministrė buvo informuota apie šio įstatymo taikymą ir 2009 metų pabaigoje priimtas įstatymo pataisas.