*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

APIE LIETUVOS 1939-1940 METŲ ANEKSIJĄ DISKUTUOTA RUMUNIJOS NACIONALINIAME TOTALITARIZMO STUDIJŲ CENTRE

Vasario 24 dieną  Rumunijos nacionaliniame totalitarizmo studijų institute vyko konferencija „,SSRS ir Lietuvos aneksija (1939-1940)“, kurioje Lietuvos ambasadorius Rumunijoje Vladimir Jarmolenko kalbėjo apie Lietuvos okupaciją, aneksiją ir sovietizaciją, pabrėždamas nenutrūkstamo Lietuvos valstybingumo svarbą, supažindino konferencijos dalyvius su teisiniais Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo aspektais, pasidalijo asmenine patirtimi apie to meto įvykius.

Pagrindinį pranešimą skaitė Valahijos universiteto Tirgovištėje profesorius Silviu Miloiu. Savo pranešime profesorius trumpai papasakojo Lietuvos valstybės istoriją, daugiausiai dėmesio skirdamas 20-ojo amžiaus įvykiams.

Konferenciją vedė Rumunijos nacionalinio totalitarizmo studijų instituto profesorius Vasile Buga. Joje dalyvavo Rumunijos užsienio reikalų ministerijos Diplomatinių archyvų tarnybos vadovas Alexandru Ghisa, buvę Rumunijos ambasadoriai ir diplomatai, Bukarešto Spiru Haret universiteto profesorė Liudmila Rotari, Valahijos universiteto Tirgovištėje profesorius Ion Calafeteanu, Rumunijos nacionalinio totalitarizmo studijų instituto darbuotojai, Rusijos ambasados Rumunijoje diplomatai, Lietuvos ambasados Rumunijoje kolektyvas, Lietuvos istorija besidomintys Rumunijos istorikai ir studentai.