Antrajame Lituanistinio ugdymo forume – dėmesys lietuvių kalbos mokymosi motyvacijai
Kovo 19 dieną nuotoliniu būdu vyko antrasis Lituanistinio ugdymo forumas, kurio tikslas buvo aptarti lietuvių kalbos išsaugojimo ir puoselėjimo gyvenant svetur klausimus. Forume dalyvavę lituanistinių mokyklų ir diasporos organizacijų atstovai, politikai, akademinės bendruomenės nariai pažymėjo, kad išaugęs dėmesys neformaliajam lituanistiniam švietimui jau teikia gerų rezultatų, tačiau iššūkių yra dar daug.
Forumo dalyviai diskutavo, kaip pasiekti tėvus ir motyvuoti juos perduoti lietuvių kalbą vaikams, bei atkreipė dėmesį į psichologines, lingvistines ir skirtingų aplinkų sąlygotas priežastis, kurios daro įtaką lietuvių kalbos perdavimui.
„Mūsų tautos istorija byloja, kad gimtosios kalbos puoselėjimas – tai ir pilietiškumo, patriotizmo ugdymas, valstybės išlikimo garantas. Todėl ir valstybei, ir diasporai yra gyvybiškai svarbu, kad užsienyje gyvenantys tautiečiai, ypač – jaunoji karta – išsaugotų lietuvių kalbą, o per kalbą − meilę ir atsidavimą Tėvynei“, − sveikinimo kalboje pažymėjo užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis. Pasak ministro, Užsienio reikalų ministerija praėjusiais metais organizavo itin sėkmingą pirmąją lituanistinio švietimo viešinimo kampaniją, kuri pasiekė beveik milijoną lietuvių pasaulyje, o ateityje šią kampaniją ketinama toliau plėsti.
Turimais duomenimis, šiuo metu lituanistines mokyklas lanko iki 7,5 procentų užsienyje gyvenančių lietuvių vaikų.
Pirmasis Lituanistinio ugdymo forumas įvyko 2021 m. kovo 12 dieną. Lituanistinio ugdymo forumą organizuoja Užsienio reikalų ministerija kartu su Vytauto Didžiojo universitetu, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Seimo nare Dalia Asanavičiūte, Lietuvos ambasada Italijoje, Pasaulio lietuvių bendruomenės Švietimo komisija, Lituanistinių mokyklų asociacija.