AMBASADOS PRANCŪZIJOJE PAREMTOJE EUROPOS JAUNŲJŲ KŪRĖJŲ PARODOJE MONRUŽE DALYVAUJA AŠTUONI LIETUVOS MENININKAI
Netoli Paryžiaus esančiame Monruže spalio 14 dieną atidaroma Lietuvos ambasados Prancūzijoje paremta Europos jaunųjų kūrėjų paroda, kurioje dalyvauja aštuoni Lietuvos menininkai.
„Jaunieji Europos kūrėjai“ – tarptautinė šiuolaikinio meno bienalė, kurioje pristatomi jauni menininkai. Monružo inicijuotos parodos išaugo į jungtinę kelių Europos šalių organizuojamą šiuolaikinio meno bienalę.
2006 metais Klaipėdos miestas tapo šio projekto partneriu kartu su Austrija, Italija, Ispanija, Lietuva, Portugalija, Prancūzija, Slovakija, Vengrija, Vokietija bei garbės svečio teisėmis dalyvaujančiais Nyderlandais. Kiekviena šalis šiemet atrinko po 8 autorius, kurių darbai po bienalės bus eksponuojami visose šalyse, dalyvaujančiose projekte.
Šiais metais Lietuvos ekspozicija pristato ir naujausias meno tendencijas – kūrybinio proceso atvirumą, socialinį kūrinio turinio sutelktumą, superrealizmo estetiką, menų sintezės darinius, ir geriausias Lietuvos dailės tradicijas.
Jaunųjų Europos kūrėjų bienalėje Lietuvai atstovauja Lina Albrikienė, Ieva Bertašiūtė-Grosbaha, Algirdas ir Remigijus Gataveckai, Greta Grendaitė, Severija Inčirauskaitė- Kriaunevičienė, Rodionas Petrovas, Darius Šidlauskas ir Renata Vinckevičiūtė.
Paroda Monruže veiks iki lapkričio 11 d. 2012 m. sausio pabaigoje ji bus pristatyta Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro (KKKC) Parodų rūmuose, iš ten keliaus į Vokietiją ir kitas projekte dalyvaujančias šalis.
Projekto partneris Lietuvoje – KKKC.