*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

AMBASADORIUS ŠVEDIJOJE DALYVAVO SOVIETŲ SĄJUNGOS ŽLUGIMO DVIDEŠIMTMEČIUI SKIRTOJE TARPTAUTINĖJE KONFERENCIJOJE

Lietuvos ambasadorius Švedijoje Eitvydas Bajarūnas lapkričio 21-22 dienomis Geteborge dalyvavo Sovietų Sąjungos žlugimo dvidešimtmečiui paminėti skirtoje tarptautinėje konferencijoje Armageddon Averted: Insiders’ Reports from the Dissolution of the Soviet Union.

Geteborgo miesto ir universiteto organizuotame renginyje dalyvavo bei pranešimus skaitė buvęs Lietuvos Aukščiausiosios Tarybos–Atkuriamojo Seimo pirmininkas, Europos Parlamento narys Vytautas Landsbergis, buvęs SSRS Aukščiausios Tarybos pirmininkas Genadijus Burbulis, buvęs Ukrainos prezidentas Leonidas Kravčiukas, buvęs Baltarusijos Aukščiausios Tarybos pirmininkas Stanislavas Šuškevičius, buvę Švedijos ir Lenkijos užsienio reikalų ministrai Janas Elianssonas ir Andrzejus Olechowkis.

Konferencijos išvakarėse surengtos vakarienės metu E.Bajarūnas aptarė Lietuvos ir Geteborgo regiono ryšius, vėliau susitiko su vietos lietuvių bendruomenės pirmininke Vaida Urboniene bei Lietuvos garbės konsule Birgitta Jacobbson Ekblom. Susitikime kalbėta apie Lietuvos ir Švedijos diplomatinius santykius, paramos lietuvių bendruomenei galimybes.

Geteborgas yra antras didžiausias miestas Švedijoje ir penktas Šiaurės šalyse. Jo uostas - stambiausias Skandinavijos regione.