Lietuvos Respublikos ambasadorius JAV Vygaudas Ušackas rugsėjo 12 dieną lankėsi Bostone, kur dalyvavo Šv. Petro lietuvių parapijos šimtmečio jubiliejui skirtose mišiose bei renginiuose.
Šv. Petro parapijos šimtmečio jubiliejui skirti renginiai vyksta tuo metu, kai Bostono arkivyskupija paskelbė apie galimą Šv. Petro lietuvių bažnyčios uždarymą.
Sveikinime parapijiečiams ambasadorius pabrėžė gerbiąs valstybės ir bažnyčios atskyrimo principą demokratinėje valstybėje.
„Tačiau suvokdamas ypatingą Šventojo Petro bažnyčios reikšmę jūsų parapijai ir lietuvybės puoselėjimui, viešai kreipiuosi į Bostono arkivyskupą Seaną O‘Malley, prašydamas atsižvelgti į gausius prašymus neatskirti parapijiečių nuo jų statytos bei beveik 100 metų puoselėtos Šventojo Petro bažnyčios“, - teigė V.Ušackas.
Pasak jo, ši parapija buvo įkurta, išpuoselėta ir iki šiol išlaikoma daugelio Bostone gyvenančių lietuvių, jų tėvų ir senelių.
„Čia tarpsta lietuvybės dvasia, skamba lietuvių kalba ir puoselėjamos Tėvynės tradicijos. Tačiau mūsų nuotaikos nėra šventinės. Žinia apie Šv. Petro lietuvių bažnyčios galimą uždarymą nuliūdino ne tik jus, parapijiečius, bet ir jūsų brolius bei seses Lietuvoje, kurie šiomis dienomis tik dar stipriau pajautė nenutrūkstamą ryšį, gyvai siejantį Lietuvą su išeivija“, - teigė ambasadorius.
Jis pasidžiaugė, kad Bostono lietuvių per pastaruosius mėnesius sutelktos pastangos siekiant išlaikyti vieningą parapiją dar kartą įrodė tautos stiprybę.
„Lietuvių bendruomenės dvasia ir gyvastis yra stipresnė už visas negandas, iškylančias prieš jus“, - pabrėžė V.Ušackas.
Savo susirūpinimą dėl Šv. Petro lietuvių bažnyčios uždarymo laiške Bostono arkivyskupui yra pareiškęs Lietuvos Seimo Pirmininkas Artūras Paulauskas. Lietuvos ambasadorius JAV su prašymu neatskirti parapijiečių nuo Šv. Petro lietuvių bažnyčios laiškais kreipėsi į Popiežiaus nuncijų JAV, Bostono arkivyskupą ir arkivyskupijos sekretorių, Bostono miesto merą, Bostono atstovų rūmų pirmininką bei Masačiusetso valstijos gubernatorių.