AMBASADORIUS JAV PAGERBĖ KOMUNIZMO AUKAS
Lietuvos ambasadorius JAV Žygimantas Pavilionis birželio 9 dieną Vašingtone dalyvavo Komunizmo aukų memorialo fondo surengtame minėjime, kurio metu pagerbė daugiau nei 100 milijonų komunizmo aukų pasaulyje, tarp jų ir prieš 70 metų į Sibirą pradėtų tremti Lietuvos žmonių, atminimą.
Ambasadorius padėjo vainiką prie paminklo komunizmo aukoms atminti.
Lietuvių tremties į Sibirą 70-osios metinės taip pat bus prisimintos Lietuvos ambasadoje JAV birželio 14 d. rengiamoje diskusijoje apie istorinės atminties išsaugojimą.
2011-uosius Lietuvos Seimas yra paskelbęs Laisvės gynimo ir didžiųjų netekčių atminimo bei Holokausto aukomis tapusių Lietuvos gyventojų atminimo metais.