*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

Ambasadorius JAV dalyvavo bendrame teletilto sujungtame Lietuvos ir JAV jaunuolių koncerte

Lietuvos ambasadorius JAV Žygimantas Pavilionis vasario 2 dieną Ročesterio mieste Lietuvos garbės konsulo Niujorko valstijoje Rimo Česonio kvietimu atidarė pirmąjį tiesiogiai internetinio teletilto pagalba surengtą bendrą Alytaus ir vietos JAV jaunimo simfoninių orkestrų koncertą.

„Kartu nugalėjome komunizmą, sukūrėme sėkmingiausią transatlantinį aljansą pasaulio istorijoje, šiuo metu kuriame didžiausią, laisviausią ir demokratiškiausią prekybos bloką, tačiau visi šie transatlantinės šeimos projektai sėkmingai realizuoti ir įtvirtinti gali būti tik tuo atveju, jeigu jaunoji karta juos parems ir perims. Bendras Alytaus ir Ročesterio jaunimo projektas įkvepia“, – sakė ambasadorius atidarydamas koncertą.

Koncerto klausėsi šimtai Lietuvos ir JAV žiūrovų – abiejose Atlanto pusėse koncertą transliavo pagrindinės vietos radijo ir televizijos stotys bei interneto portalai.

Koncerto dalyvius taip pat pasveikino Ročesterio miesto merė Lovely A. Warren.

Alytaus ir Ročesterio miestai susigiminiavę nuo 2010 metų. Lietuvos garbės konsulo Niujorko valstijoje iniciatyva miestai vysto įvairius verslo, švietimo, kultūros bei sporto projektus.

Ročesteryje veikia ir aktyvi lietuvių bendruomenė, įkurta lituanistinė mokyklėlė, visuomeninė organizacija „Baltų vaikai“ savaitinė vietos lietuvių radijo stotis bei tautinių šokių grupė.