*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

AMBASADORIUS DANIJOJE ĮTEIKĖ VALSTYBINĮ APDOVANOJIMĄ ŠIOS ŠALIES PREMJERUI

Gegužės 6 dieną Lietuvos ambasadorius Danijoje Deividas Matulionis Danijos ministrui pirmininkui Andersui Foghui Rasmussenui įteikė Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Didįjį kryžių. Šis apdovanojimas skiriamas už asmeninius pastarųjų metų Danijos ministro pirmininko nuopelnus Lietuvai, taip pat Danijai, kaip valstybei, ypač daug prisidėjusiai prie Lietuvos nepriklausomybės įtvirtinimo. Per ordino įteikimo ceremoniją Andersas Foghas Rasmussenas pabrėžė įvykusios ES ir NATO plėtros į Baltijos šalis svarbą Danijai. Danijos vyriausybės vadovas teigė, jog jam yra didelė garbė gauti tokį apdovanojimą, ir patikino dėsiąs visas pastangas ne tik išlaikyti, bet ir sustiprinti ryšius su Lietuva. Ministras pirmininkas taip pat paprašė ambasadoriaus perduoti laikinajam Lietuvos Respublikos prezidentui Artūrui Paulauskui nuoširdžiausią padėką už šį aukštą Lietuvos valstybės įvertinimą. Daugiau nei penkiolika metų vykdoma nuosekli Danijos vyriausybės politika lėmė, kad Lietuvos ir Danijos santykiai tapo geriausiais per visą dvišalių santykių istoriją. Danija buvo ir toliau išlieka nuosekliausiai Lietuvos užsienio politikos siekius remiančia valstybe. Ji kartu su Islandija pirmosios pripažino Lietuvos nepriklausomybę, buvo pirmoji Vakarų Europos valstybė, sudariusi su Lietuva bevizio vykimo sutartį. Jau 1993 metais Danijos politikai viešai pasisakė už Baltijos šalių narystę Europos Sąjungoje. Danija buvo pirmoji NATO šalis viešai parėmusi Lietuvos siekį tapti Aljanso nare bei pirmoji 1994 metais sudariusi su Lietuva gynybinio bendradarbiavimo sutartį. Per pastarąjį dešimtmetį daugiau nei tūkstantis Lietuvos karių dalyvavo taikos palaikymo misijose Danijos dalinių sudėtyje. Danija kelerius metus teikė daugiausiai dvišalės humanitarinės ir techninės pagalbos Lietuvai, pastaraisiais metais tapo pirmaujančia Lietuvoje pagal tiesioginių užsienio investicijų apimtis.