*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

Ambasadorius A. Žurauskas dalyvavo tarptautinėje Baltijos ir Šiaurės šalių studijų konferencijoje

Ambasadorius A. Žurauskas dalyvavo tarptautinėje Baltijos ir Šiaurės šalių studijų konferencijoje

Gegužės 23 dieną Lietuvos ambasadorius Rumunijoje ir Bulgarijos Respublikai Artūras Žurauskas dalyvavo Rumunijos Baltijos ir Šiaurės šalių studijų asociacijos surengtoje dviejų dienų konferencijoje „Priklausomumo dinamika: namų ir tėvynės tyrinėjimai Skandinavijoje ir Baltijos jūros regiono šalyse“.

Konferencijos atidarymo kalboje ambasadorius A. Žurauskas atkreipė dėmesį į renginio temos aktualumą: „Konferencija suteikia gerą galimybę aptarti Šiaurės ir Baltijos šalių identiteto klausimus bei politinio, saugumo, kultūrinio bei ekonominio bendradarbiavimo klausimus. Rusijos agresija prieš Ukrainą iš esmės paveikė saugumo situaciją Baltijos jūros regione ir paskatino Švediją ir Suomiją tapti NATO nare.  Visos Šiaurės ir Baltijos šalys yra įsipareigojusios išsaugoti laisvą, nepriklausomą, demokratinę ir suverenią Ukrainą. Esame įsitikinę, kad Šiaurės ir Baltijos šalių bendradarbiavimas ir toliau bus naudingas mūsų regionui, padarys mus stipresnius ir saugesnius“.

15-ą kartą vykstanti tarptautinė Rumunijos Baltijos ir Šiaurės šalių studijų asociacijos konferencija yra tradicinis, kasmetinis renginys, jį remia Lietuvos Respublikos ambasada Rumunijoje ir Bulgarijos Respublikai. Konferencijos metu ambasadorius A. Žurauskas buvo išrinktas Rumunijos Baltijos ir Šiaurės šalių studijų asociacijos garbės prezidentu.