AMBASADORĖ PARYŽIUJE ŽYMAUS LIETUVIŲ DIPLOMATO 120-ŲJŲ GIMIMO METINIŲ MINĖJIME PABRĖŽĖ JO DARBŲ SVARBĄ LIETUVAI IR PRANCŪZIJAI
Lietuvos ambasadorė Prancūzijoje Jolanta Balčiūnienė lapkričio 22 dieną Vasario 16-osios Nepriklausomybės Akto signataro ir pirmojo Lietuvos atstovo Paryžiuje Petro Klimo 120-ųjų gimimo metinių minėjime pabrėžė diplomato atliktų darbų svarbą šiuolaikiniams Lietuvos ir Prancūzijos santykiams.
„Petras Klimas buvo išskirtinis Lietuvos valstybės ir diplomatijos veikėjas, atlikęs vieną pagrindinių vaidmenų Lietuvos ir Prancūzijos santykių istorijoje. Jo didžiulis politinis, diplomatinis, literatūrinis ir kultūrinis palikimas yra reikšmingas ir šiandien“, - teigė J.Balčiūnienė.
Lietuvos ambasadoje surengtame minėjime dalyvavo Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Emanuelis Zingeris, istorikė Vilma Bukaitė, Petro Klimo šeimos nariai, Prancūzijos lietuvių bendruomenės ir jaunimo sąjungos atstovai.
1891 m. gimęs P.Klimas pasirašė 1918-ųjų Vasario 16-osios Nepriklausomybės Aktą, 1919 m. pradėjo dirbti Užsienio reikalų ministerijoje, nuo 1925 m. daugiau nei 18 metų atstovavo Lietuvai Prancūzijoje, 1943 m. buvo areštuotas ir įkalintas vokiečių gestapo, o vėliau ir sovietų NKVD pareigūnų. Diplomatas taip pat daug dėmesio skyrė Lietuvos istorijos tyrinėjimams, rinko medžiagą apie lietuvių etnografinį plotą, bandė nustatyti jo ribas.