*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

Ambasadorė pagerbė koncentracijos stovykloje Austrijoje kalėjusius ir žuvusius Lietuvos gyventojus

Lietuvos ambasadorė Austrijoje Loreta Zakarevičienė gegužės 15 dieną Mauthauzeno koncentracijos stovyklos išlaisvinimo metinių proga pagerbė joje kalėjusius ir žuvusius Lietuvos gyventojus.

Ambasadorė apsilankė prie buvusioje Mauthauzeno koncentracijos stovykloje įrengtos lietuvių aukoms atminti skirtos memorialinės lentos. Ši memorialinė lenta buvo atidengta prieš metus, jos įrengimą inicijavo Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras, bendradarbiaudamas su Lietuvos ambasada Austrijoje ir Mauthauzeno memorialo administracija.

Negalutiniais Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro duomenimis, 1941–1945 m. šiame lageryje kalėjo devyniasdešimt Lietuvos piliečių – lietuvių, žydų, rusų. Daliai jų pavyko išgyventi.

Minėjime dalyvavo Austrijos valstybės vadovai, politikai, užsienio šalių diplomatai ir visuomenės atstovai. Padėdama vainiką prie žuvusiesiems atminti skirto paminklo, L. Zakarevičienė pagerbė ir kitų šalių atstovų atminimą.