*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

AMBASADOJE VAŠINGTONE ATIDARYTA LIETUVIŲ FOTOMENININKO DARBŲ PARODA

Lietuvos ambasadoje Vašingtone gruodžio 10 dieną atidaryta lietuvių fotomenininko Edžio Jurčio autorinė fotografijos darbų paroda „Gijos“. Parodos atidaryme Lietuvos ambasadorius JAV Vygaudas Ušackas pasidžiaugė, kad Vašingtono gyventojai turės progą susipažinti su dar vieno talentingo lietuvių menininko kūriniais. „Lietuvos ir JAV strateginė partnerystė nebūtų visavertė be aktyvaus kultūrinio, mokslinio bendradarbiavimo ir žmonių mainų. Šios dvišalio bendradarbiavimo formos praturtina mūsų tautas, skatina tarpusavio supratimą, taip prisidėdamos prie transatlantinių santykių stiprinimo,“ - teigė ambasadorius. Fotografijos darbų autorius pasidžiaugė galįs pristatyti parodą JAV sostinėje Vašingtone. Tai retrospektyvinė paroda, kuri buvo kuriama apie trisdešimt metų. Jos pavadinimas kilo tiesiog iš pačių nuotraukų, kurių pagrindinė tema yra žmogus. Fotografijos per emocijas yra susirišusios viena su kita lyg gijomis. Autorius 2004 metų spalį Vilniuje išleido retrospektyvinį nuotraukų albumą „Gijos“, kuris su didžiuliu pasisekimu platinamas tiek Lietuvoje, tiek JAV. Albumas buvo pristatytas Edžio Jurčio personalinėje parodoje Šiuolaikinės fotografijos galerijoje Vilniuje ir „Fuji galerijoje“ Kaune. Ambasada Vašingtone gruodžio 10 dieną taip pat surengė amerikiečiams draugams kalėdinį vakarą, supažindinantį su lietuviškomis švenčių tradicijomis. Lietuviškas Kalėdų dainas, žaidimus ir burtus Vašingtono gyventojams pristatė lietuvių etnografinis ansamblis „Jorė“. Vakaro svečiai turėjo progos pasigrožėti šiaudiniais žaislais puošta Kalėdų egle, paskanauti tradicinio lietuviško maisto ir alaus.