Ambasadoje Londone paminėta Lietuvos žydų genocido diena
Lietuvos ambasadoje Londone rugsėjo 24 dieną paminėta Lietuvos žydų genocido diena. Holokausto aukų pagerbti tradiciškai susirinko Jungtinės Karalystės lietuvių, žydų ir britų bendruomenių atstovai, Londone reziduojantys užsienio šalių diplomatai, Parlamento nariai.
„Istorijos neatsuksime atgal ir jos klaidų neištaisysime, tačiau praeities pamokas privalome įsisavinti. Lietuva vykdo ir vykdys istorinį teisingumą skatinančią politiką, Lietuvos žydų tragedija niekada nebus pamiršta“, sakė ambasadorė Asta Skaisgirytė.
Renginio dalyviai turėjo galimybę išgirsti Holokausto žiaurumus patyrusios, tolerancijos premijos laureatės, profesorės Irenos Veisaitės pasakojimą apie savo šeimos išgyvenimus, patirtus nacių okupuotoje Lietuvoje. Renginyje taip pat dalyvavo knygos apie vakaro viešnią autorius Yves Plasseraud, kuris pristatė naujausią monografiją „Irena Veisaitė: Tolerance and Involvement“. Renginyje muzikinį kūrinį atliko pianistė Ugnė Tiškutė, atminties maldai kvietė rabinas Hershelis Gluckas, atidarymo kalbą sakė Jungtinės Karalystės žydų tarybos narys Aleksas Faimanas. Lietuvos žydų genocido dienos atminimo vakare taip pat pirmą kartą Londone pristatyta Vilniaus Gaono muziejaus paroda „Išsigelbėjęs Lietuvos žydų vaikas pasakoja apie Šoa“.
Lietuvos žydų genocido aukų atminimo diena minima rugsėjo 23-iąją. Tą dieną 1943 m. buvo sunaikintas Vilniaus getas. 1944 m. vasarą toks pat likimas ištiko Kauno ir Šiaulių getus. Holokaustas Lietuvoje nusinešė per 200 tūkstančių gyvybių.