*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

AMBASADOJE LONDONE – DISKUSIJA APIE LIETUVIŲ MOKSLININKŲ UŽSIENYJE IR LIETUVOS INSTITUCIJŲ RYŠIŲ STIPRINIMĄ

Lietuvos ambasadorius Londone Oskaras Jusys kovo 4 dieną atidarė lietuvių mokslininkų, akademikų ir doktorantų, dirbančių bei studijuojančių Jungtinėje Karalystėje, apskritojo stalo diskusiją.

Pasak ambasadoriaus, pagrindiniai diskusijos tikslai buvo atlikti savotišką Jungtinėje Karalystėje dirbančių lietuvių mokslininkų surašymą bei sukurti neformalų forumą bendradarbiavimui ir diskusijai apie tai, kaip būtų galima pagerinti ryšius tarp Lietuvos institucijų ir išvykusiųjų dirbti mokslininkų. 

„Turime išnaudoti visus Lietuvos institucijų ir asmeninius ryšius siekiant kuo didesnio Lietuvos mokslininkų ir įmonių dalyvavimo tarptautiniuose projektuose”, - sakė O.Jusys.

Renginyje Lietuvos ambasadoje Jungtinėje Karalystėje dalyvavo ir šiuo metu Londone viešintis Lietuvos švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius.

Pirmą kartą organizuojamame susitikime ministras, diplomatai ir mokslininkai aptarė Lietuvos ir Europos Sąjungos švietimo ir mokslo aktualijas, diskutavo apie ryšių su Lietuva palaikymo ir stiprinimo būdus ir formas, aptarė klausimus, susijusius su mokslo, verslo ir švietimo sričių atstovų bendradarbiavimu.