AMBASADA VAŠINGTONE PADĖJO LIETUVOS BERNIUKŲ CHORUI SURENGTI KONCERTŲ TURĄ JAV
Pagrindinėje Vašingtono Šv. Mato katalikų katedroje spalio 25 dieną koncertavo Šiaulių berniukų choras „Dagilėlis“, kurio pasirodymų turą Vašingtone surengti padėjo Lietuvos ambasada JAV.
Choras turą pradėjo spalio 22 d. Baltimorėje. Spalio 24 d. „Dagilėlio“ koncertą Merilendo Towson universiteto Menų centre atidarė Lietuvos ambasadorius JAV Žygimantas Pavilionis.
Jis pasveikino choro ilgametį vadovą Remigijų Adomaitį, padėkojo Šiaulių savivaldybei, prisidėjusiai prie choro kelionės į JAV finansavimo, ir mecenatui Charles‘ui Borowskiui bei jo atstovaujamai organizacijai „Intermuse“ už koncertų turo organizavimą JAV Rytų pakrantėje.
Ambasadorius kartu su C.Borowskiu renginio metu įteikė R.Adomaičiui Tarptautinės muzikos asociacijos, Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacijos (UNESCO) bei Paderewskio atminimo fondo įsteigtą Ignaco Jano Paderewskio apdovanojimą už žymų visuomeninį ir kultūrinį indėlį.
Po koncerto „Dagilėlio“ choristai apsilankė Lietuvos ambasadoje Vašingtone, apžiūrėjo istorines patalpas, pabendravo su ambasados darbuotojais.
R.Adomaitis padėkojo ambasadai už pagalbą organizuojant koncertų turą Vašingtone bei galimybę supažindinti choristus su seniausia Lietuvos ambasada, kuri Lietuvos nepriklausomybės vėliavą išsaugojo nuo pat 1924 m. ir perdavė Lietuvai po sovietų okupacijos. Atsisveikindamas choras surengė neplanuotą pasirodymą ambasados darbuotojams.
„Dagilėlis“ turą tęs Merilendo ir Pensilvanijos valstijų miestuose, koncertuos Niujorke, lapkričio 6 d. turą užbaigs Naujojo Džersio valstijos Elizabeto mieste.
Berniukų ir jaunuolių choras „Dagilėlis“ yra Lietuvos liaudies kultūros centro ir Pasaulio lietuvių dainų šventės fondo apdovanojimų „Aukso paukštės“, septynių tarptautinių chorų konkursų laureatas, 2001 m. Lietuvos vaikų ir jaunimo chorų konkurso-festivalio „Mes Lietuvos vaikai“ didžiojo prizo laimėtojas, vienas ryškiausių šio žanro kolektyvų Lietuvoje.