*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

AMBASADA VAŠINGTONE ATSISVEIKINO SU ILGAMEČIAIS ATSTOVYBĖS DARBUOTOJAIS

Rugpjūčio 19 dieną Lietuvos ambasadoje Vašingtone įvyko atsisveikinimas su ilgamečiais Lietuvos ambasados darbuotojais. Po trejų metų tarnybos atgal į Lietuvą sugrįžta ambasadoriaus pavaduotojas - ministras patarėjas Renatas Norkus, gynybos atašė JAV pulkininkas leitenantas Gediminas Grina, pirmasis sekretorius Raimondas Ališauskas, antroji sekretorė Sandra Smaidrytė, antroji sekretorė Renata Ališauskienė, vyr.specialistas Jarekas Neverovič bei ambasados kanceliarijos vedėjas Marius Petrušonis. Padėkos laiške ambasadorius Vygaudas Ušackas išvykstantiems darbuotojams dėkojo už tarnybą: „Jūs buvote Lietuvos diplomatų „svajonių komandos“ branduolys Vašingtone, kuriai skirtą misiją - JAV palaikymą dėl Lietuvos narystės NATO mes įvykdėme.” “Nuoširdus ačiū Jums už nuoseklų, aktyvų, ir efektyvų darbą. Dėkoju jums už supratimą ir palaikymą, vykdant įvairius uždavinius ir pavedimus ne visada nuspėjamoje ir besikeičiančioje politinėje aplinkoje, kuri tiesiogiai įtakojo ir mūsų veiklą Vašingtone,” - rašė V.Ušackas. Išlydėdama diplomatus, JAV Valstybės sekretoriaus padėjėjo pavaduotoja Europos ir Eurazijos reikalams Heather Conley sakė: „visiems žinoma, kokie klaidūs ir tankūs yra Vašingtono koridoriai, tačiau jūs savo atkakliu ir aktyviu darbu įrodėte, kad galima įveikti ir sunkiausias kliūtis. Man ir mano kolegoms buvo malonu dirbti su jumis“. Diplomatų išlydėtuvėse taip pat dalyvavo Nacionalinio saugumo tarybos (National Security Council) direktorius NATO ir Vakarų Europos reikalams Kurtas Volkeris, kiti JAV pareigūnai, Lietuvos draugai bei vietos lietuvių bendruomenė. Už efektyvų darbą, plėtojant dvišalius santykius, išvykstantiems diplomatams telefonu dėkojo ir JAV kongresmenas iš Ilinojaus valstijos Johnas Shimkus. Ambasadoje tą pačią dieną buvo pristatyti naujieji atstovybės darbuotojai - įgaliotoji ministrė Kornelija Jurgaitienė, pakeisianti R.Norkų, pulkininkas Romas Petkevičius, pakeisiantis G.Griną, atašė Gabrielė Klimaitė, pakeisianti S.Smaidrytę ir atliksianti konsulines funkcijas, Vaidas Taučius, pakeisiantis M.Petrušonį ir dirbsiantis kaip kanceliarijos vedėjas. Kitą savaitę prie kolegų prisijungs patarėja Sigita Kavaliūnaitė, pakeisianti R.Ališauską ir kuruosianti prekybą bei kai kuriuos ekonominius klausimus, taip pat antroji sekretorė Žana Tarasevič, pakeisianti R.Ališauskienę ir dirbsianti su lietuvių bendruomene, nevyriausybinėmis organizacijomis. Diplomatų rotacija yra įprastinė diplomatinės praktikos dalis. Pagal Lietuvos diplomatinės tarnybos įstatymą šalies diplomatų rotacija vyksta maždaug kas trejus metus.